Muller jelcz place zabaw Laskowice

„Przereklamowane” strony

„Przereklamowane” strony

Post by relatedRelated post

Przereklamowane stronyNa początku chciałbym, żebyśmy wszyscy rozumieli dwie kwestie. Po pierwsze : strony internetowe nie są prowadzone przez organizacje charytatywne. Po drugie: informacja to towar, którym się handluje. Jeżeli prowadzisz stronę internetową na pewno rozumiesz te dwie zasady – strona internetowa musi mieć swoje źródła dochodu inaczej się nie opłaca jej utrzymać i w końcu raczej zniknie z internetu. Ok skoro rozumiemy się w tej kwestii przejdźmy do meritum mojego artykułu :

Czy nie irytują was zasłaniające zawartość całej strony wyskakujące banery ?!

Na wszystkich większych serwisach komercyjnych te reklamy są zupełnie normalne – ale chyba tylko dla właścicieli takich stron. Nie potrafię sobie wyobrazić życia bez plug-inu, który chroni mnie przed osiwieniem ze złości w młodym wieku. Nie jest niczym dziwnym, że jeżeli publikujemy wartościowe informacje, które ktoś inny chętnie przeczyta to możemy oczekiwać zapłaty za naszą pracę włożoną w ich przygotowanie. Wyjścia są dwa : płatny dostęp do strony lub reklamy. Czy jednak reklama musi irytować? Przecież jest sposób, żeby bez nakładania na internautów dodatkowych obowiązków – zamykania tych przeklętych wyskakujących okienek.

Rozwiązaniem tego dylematu przynosi reklama kontekstowa. Ten rodzaj reklamy po prostu nie straszy w takim stopniu jak krzykliwe banery! Jest to zwykły link zamieszczony w zaprojektowanym do tego bloku. Równie ważnym plusem jest to, że typowo tego rodzaju odnośniki są zbliżone tematycznie do naszej strony przez co kierujemy do reklamodawcy użytkowników, zainteresowanych treścią jego oferty.

Jeżeli internauta dotarł na naszą witrynę www szukając hasła ?strony internetowe Rzeszów? dokładnie taka tematyka reklam zostanie mu zaprezentowana. Właściwie to chyba skoro szuka takiego rodzaju usług to będzie mu nawet to na rękę. Jeżeli tak to kliknie w naszą reklamę, a my zgarniemy prowizję za to, że przygotowaliśmy przydatne informacje przy okazji czytania których nasi goście pomknęli do reklamodawcy.

Raczej nie to sposobem na utrzymanie całej rodziny ( chyba, że na prawdę wiesz co robisz) ale zawsze jest to sposób na uzyskanie chociaż częściowej rekompensaty za włożony w swoją stronę internetową trud.

„Przereklamowane” strony
1 vote, 5.00 avg. rating (96% score)
About